בתים פתוחים

10:00
15-12-2018
תיאטרון בית הגפן

חוויה בוואדי

לרכישת כרטיסים

סיור בתים פתוחים - חוויה בוואדי | יום שבת  15.12 | 10:00
וואדי ניסנאס  היא שכונה נהדרת, אותנטית, משומרת ומתחדשת, מכילה עשרות יצירות אמנות, בתי אוכל וממכר ויחד עם זאת, הנכס האמיתי של וואדי ניסנאס הוא האנשים החיים בה דורות על גבי דורות ומספרים את סיפורו של מקום ממקור ראשון. 
האנשים שזוכרים את השכונה כמו שנראתה פעם, כשערבים ויהודים היו מבשלים יחד בחצר הבניין, כשהערבית והיידיש היו שגורות יחד ומתערבבות לבליל שפות מקומי שאפשר היה לשמוע רק בחיפה.  
בואו להכיר את וואדי ניסנאס דרך האנשים שיפתחו את הדלת ויזמינו אתכם פנימה, לשתות קפה, לשמוע סיפור, לשאול שאלות. בואו לפגוש את אום חנא או פאוזיה שיגישו כוס תה מהביל ויספרו על נעוריהן בוואדי, על זכרונות מבית סבתא, על סיפורי שכנות מרגשים. אולי תפגשו את בשארה דיב, בונה כלי הנגינה בוואדי שיכול לספר סיפור מיוחד על כל עו‏‎ֻד ועוֻד או את קאמיל שחאדה שיספר על רזי הקאליגרפיה הערבית.
ותוכלו גם לשמוע על האנשים שחיו בה פעם ואינם חיים עוד, אך השאירו חותם משמעותי על השכונה, על אמנית הקרמיקה חיה כרברג שפגשה בוואדי את הפוליטיקאי אמיל תומא וסיפור אהבתם פרוש על פני הקירות בוואדי. 
כל סיור יחל במרחב השלישי החוויתי והמרגש של בית הגפן, ומשם יצא אל מוזיאון ללא קירות הנמצא בין סמטאותיו ורחובותיו ההיסטוריים של  הוואדי המספרים את סיפור השכונה.  
אתם באים ? 

נפגשים 15 דקות לפני תחילת הסיור בתיאטרון בית הגפן, שד' הציונות 33 חיפה
משך הסיור כשעתיים
יש להציג שובר רכישה
מקסימום 20 משתתפים בסיור

מופעים מומלצים